Valla teated


,,Kaunis Eesti kodu“ otsib kandidaate

 

Eesti Kodukaunistamise Ühenduse konkurss "Kaunis Eesti kodu" toimub ka sel aastal ja kutsub osalema ka Luunja valla kodusid!

 

Konkurss hõlmab nii traditsioonilisi kodusid (eramud, maakodud, suvilad), kui ka eriprojekte, nagu parim tööstusmaastik 2019 (tootmishooned ja -talud, aitkuivatid, farmid, töökojad jm), kauneim kortermaja 2019, parim tervisespordikeskus 2019 (kergliiklusteed, terviserajad, spordikeskused jm), kaunis muinsuskaitseobjekt 2019 (otsustatakse koostöös muinsuskaitseametiga) ja energiasäästlik kaunis kodu 2019.

Konkursi eriprojekti „Energiasäästlik kaunis kodu“ osas tunnustatakse tublisid neljas kategoorias: eramud, kortermajad, ühiskondlikud hooned ja energiasäästliku mõtteviisi edendaja. Eesmärgiks on näidata, et ehitades uut hoonet või renoveerides vana, on tulevikku silmas pidades mõistlik ja võimalik kasutada energia saamiseks taastuvenergiaallikaid ning energiakulu vähendamiseks rakendada tarku lahendusi. Energiasäästliku mõtteviisi edendaja on inimene, kes on andnud märkimisväärse panuse oma kodukandi energiasäästvamaks, targemaks ja kaunimaks muutmisel.

 


Ootame vallaelanike aktiivsust kaunite kodude märkamisel ja neist teada andmisel. Luunja vallas on imelisi kodusid ja hoolitsetud ettevõtteid, näitame neid ka teistele. 


Kortermajad, ootame ka teie osalemist! 


Ettepanekuid võib teha igaüks, vajalik on omaniku või valdaja nõusolek. Kui teed oma tuttava nimel ettepaneku, oleks tore, kui lisaksid ka tema kontaktandmed, et saaksime enne küllatulekut ühendust võtta.

Kolm kaunimat kodu (või ettevõtet, talu, kortermaja) esindavad Luunja valda Tartumaa piirkonnas.

Tartu maakonna konkursi komisjon valib maakonnavoorus välja kolm esindajat üleriiklikule konkursile.

Tartumaa kaunite kodude autasustamine riigihalduse ministri tänukirjade ja mastivimplitega toimub 23. juunil 2019.a Maakaitseürituse päeva raames Tartus.

Vabariigi parimaid tunnustab Eesti Vabariigi President taasiseseisvumispäeva paiku toimuval üritusel (kuupäev täpsustamisel).


Täpsemat infot konkursi, selle ajaloo, korralduse ja hindamise põhimõtete kohta leiate SIIT. Lehel on üleval ka eelmiste aastate võitjad ja palju fotosid kaunitest kodudest. Ehk leiad nii mõnegi hea idee?

 

Konkursi „Eesti kaunis kodu“ kontaktisikuks Luunja vallas on menetleja Küllikki Tokman.

Info kandidaatide kohta on oodatud vallavalitsuse e-maili aadressidel luunjavv@luunja.ee, kyllikki@luunja.ee või telefonidel 7 417 319 ja 7417 239.


Ootame ettepanekuid ja osalemissoove 1. maiks 2019.a. Viited:

Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011
MWeb