« Tagasi

Tartumaa Ratsaspordiklubi MTÜ

KONTAKT

urmasraag@hot.ee

KLUBIST

Ratsaspordiklubi on asutatud 2001. aastal selleks, et propageerida ratsasporti ja tõsta Tartumaa ratsaspordi taset korraldades võistluseid, treenides ja juhendades noori ratsutajaid ning pakkudes erinevaid ratsaspordi arendamisega seotud koolitusi. MTÜ on Eesti vanima järjepidevalt korraldatud ratsavõistluse „Luunja Karikas" põhikorraldaja. See võistlus on juba 34 aastat vana ning MTÜ on viimastel aastatel korraldanud võistlust kahepäevase rahvaüritusena. Alates 2011. aastast on Luunja karika raames korraldatud eraldi arvestus invasportlastele ja loodud eritingimused, et invasportlastel oleks võimalik võistlustel osaleda ja saada võistluselamust. Luunja karikas on olnud ka väga vaatemänguline tänu erinevate eriürituste lisamisele võistlustele – näiteks seenioride võistlus, hobuste kõrgushüppe võistlus jne. Samas on see alati olnud Lõuna-Eesti ja Tartumaa ratsutajate kogukonna jaoks kõige olulisem suvine võistlus, kus saavad osaleda kõikide vanusegruppide esindajad, alates poniratsutajatest ja noortest kuni Eesti tippsportlaste ja külalisvõistlejateni välja. Praeguseks on võistlusest kujunenud mainekas rahvusvaheline üritus, kus on esindatud Läti, Leedu, Venemaa ja Soome ratsasportlased.

MTÜ peamine eesmärk on siiski noorte ratsasportlaste treenimine ja koolituste korraldamine. Treeninguid viib läbi Eesti üks parimaid ratsasportlaseid ja treenereid Urmas Raag, abitreeneriks on Kullo Kender. Samuti korraldab klubi koolitusi kaasates välistreenereid ja hobuspetsialiste.

MTÜ eesmärgiks on areneda suurimaks Lõuna Eesti ratsaspordialaseks koolituskeskuseks ja selle eesmärgi saavutamiseks panustab MTÜ tugevalt ka infrastruktuuri arendamisse. Viimase viie aasta jooksul on Luunja maneežis, kus MTÜ treeningud toimuvad, renoveeritud maneeži hoonet, ehitatud juurde koolitusruum, parendatud treeningtingimusi ja vahetatud maneeži aknad ja uksed, et tagada suuremat soojapidavust ja luua lastele ning noortele normaalsed treeningtingimused talveperioodil.

 

UUDISED

  • Tartumaa Ratsaspordikulbi toetusinvesteeringuga valmis 2018. a 15. veebruaril Luunja ratsamaneeži soe WC.  Projekti eesmärk oli MTÜ tegevusvõimekuse tõus tänu tualeti rajamisele sisemaneeži. Projekti kogumaksumus oli 2199,60 eurot, millest KÜSKi toetus oli 1979,64 eurot ja omafinantseering 219,96 eurot. Valminud WC annab hea võimalusi paremini läbi viia talveperioodil koolitusi-seminare, treninguid ja võistlusi. Seeläbi täidab MTÜ oma põhikirjalist eesmärki: osutab ratsutajate kogukonnale Tartumaal kvaliteetseid ja mitmekülgseid teenuseid. Projekti toel valminud WC on leidnud ohtrasti positiivset tagasisidet ja tõstnud kogukonna aktiivsust maneežis läbiviidavate ürituste külastamisel.