« Tagasi

Sihvakas kellatorn valla südamesse

Luunja valla südames, Luunja keskväljakul asub vana päevinäinud pumbamaja, mis oma esialgset funktsiooni juba aastaid enam ei täida. Fotopannood püüavad maja üldilmet pisut parandada, kuid on selge, et pumbamaja hiilgeajad on jäänud enam kui 100 aasta tagusesse aega, mil puust rennide abil uuenduslikul moel vett jagas ning oma ülesandega väga hästi hakkama sai.

Kadunud hiilguse tagasitoomiseks vajab vana pumbamaja uut elu. Ja kindlasti unistab sellest palaval suvepäeval või igaval tuisusel talveööl… mis oleks, kui senisele tugevale põhjale kasvaks torn, kõrgete kitsaste akendega, hoone muutuks sihvakaks ja kõrgeks, katusele tuleks kaunis piik ning külgedele selge sihverplaadiga kellad, millele saavad ajaga sammu pidamiseks pilku heita nii Puiestee tänavat mööda liikujad kui ka keskväljakul olijad. Hoone sisemus võiks peita endas näitusematerjali – vallas toimunud sündmuste kajastusi, siin elanud suurmeeste mõtteid ja säilinud esemeid. Nii oleks põhjust praeguse pumbamaja uksest sisse astuda nii kohalikul elanikul kui ka rännumehel, kes paikkondlikust kultuurist enam teada soovib.

Tänu PRIA Leader meetme toetusele on järgmise pooleteise aasta jooksul võimalik Luunja vallal oma armsale pumbamajale elu mõte tagasi anda.
Vald teeb pingutusi selleks, et aasta pärast, veel enne kui järgmine suvi läbi saab, oleks põhjust vallarahvast kauni keskväljaku kellatorni avamisele kutsuda.

Esialgne plaan on vallal küll olemas (vt joonist all), kuid ootame väga ka kogukonna ideid ja mõtteid vana pumbamaja uuele kasutamisele.
Ettepanekud palume saata e-postile luunjavv@luunja.ee.