« Tagasi

Luunja Vallavalitsus alustab üleminekut Spokule

Spoku on taotluste vastuvõtu ja menetlemise süsteem kohalikule omavalitsusele ning iseteeninduskeskkond valla elanikele.

Spoku kasutuselevõtmise eesmärgiks on muuta taotlemine elanike jaoks võimalikult lihtsaks ja mugavaks ning seda kõike ühest keskkonnast. Spoku keskkonnas näeb kasutaja ainult taotlemiseks avatud toetusi, samuti enda või enda esindatud taotlejaga seotud taotlusi. Lisaks võimaldab süsteem saata elanikele teavitusi taotluse staatuse muutuse kohta ja edastab meeldetuletusi aruannete esitamise kohta.

Spoku kasutuselevõtt lihtsustab ja kiirendab ka menetlemise protsessi – kõik etapid (vastuvõtmine, hindamine, lepingud) toimuvad Spoku keskkonnas, samuti on võimalik toetustepõhiselt teostada automaatset kontrolli, mille varasemalt pidi ametnik käsitsi tegema.

Esmajärjekorras (alates 10.03.23) avanes Spokus tegevustoetuste taotlemine ning lasteaiakoha vahetamise taotlus (alates 13.03.2023). 2023. aasta jooksul viiakse kõik Luunja Vallavalitsusele esitatavad taotlused üle iseteeninduskeskkonda.