« Tagasi

Luunja staadion avatakse meeleoluka spordipäevaga

Reedel, 23. septembril kell 9 avatakse põhjalikult ümberehitatud Luunja staadion, mis on Tartust lõuna suunal esimene suurem ja tänapäevaseid võimalusi pakkuv sportimis- ja vaba aja veetmise võimalustega kompleks.

Staadion avatakse Luunja Keskkooli spordinädala sportliku reede üritustega, kus esinevad JJ Street tantsutüdrukud ning ühissoojenduse õpilastega teeb sprinter ja tõkkejooksja Marielle Kleemeier. Üritusel osalevad ka Luunja valla, Tartumaa Koolispordi Liidu ning Eesti Koolispordi Liidu esindajad.

Klotoid OÜ projekteeritud ning Kivipartner OÜ ehitatud staadionile rajati neljarajaline jooksurada, jalgpalliväljak, kõrgus- ja kaugushüppealad, kuulitõukering ning oda- ja palliviske hoovõturajad. "Tegemist on kaasaaegse sportimiskompleksiga, mis pakub harrastussportlastele ning Luunja Keskkooli õpilastele mitmekülgseid võimalusi erinevate spordialadega tegelemiseks. Staadion koos puhkeala ja olemasoleva rattaringlusega võimaldab aktiivselt puhata ning Tartu linna ja Luunja valda siduvat kergliiklusteede võrgustikku kasutades keskkonnasäästlikult liikuda," sõnas vallavanem Aare Anderson. 

Luunja staadioni ehitusmaksumus on 415 000 eurot, millest 150 000 eurot eraldati Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.

Lisainfo: vallavanem Aare Anderson, tel 520 0794