« Tagasi

Alanud õppeaasta toob Luunja valla haridusellu palju uut

Sel õppeaastal alustavad Luunjas kooliteed paljud uued õppurid ja ka õpetajad. Luunja Keskkoolis ületas õpilaste arv 500 piiri, mis on läbi aegade suurim selles koolis. Esimestes klassides alustab kooliteed 52 õpilast. Lisaks õpivad paljud meie valla lapsed ja noored Tartus ja mujalgi.

Luunja Keskkooli 1. ning 10. klassi õpilased said tarkusepäeval kingiks uhiuued teklid. „Kooli tekkel sümboliseerib selle kandja kuulumist Luunja Keskkooli sõbralikku perre, kes hoolib, toetab, suunab ja õpetab igat oma liiget,"  ütles vallavanem Aare Anderson kooliperet tervitades.

Uut õppeaastat saab Luunja kool alustada A-korpuse täielikult renoveeritud ruumides. Peatselt valmib kooli kõrval ka uus staadion. Kevadel sai valmis madalseikluspark väiksematele lastele.

Valla lasteaedades käib täna ligi 300 pisipõnni. Äsja sõlmis vald lepingu Luunja lasteaia Midrimaa täielikuks renoveerimiseks ja juurdeehituse rajamiseks, mis peavad valmima järgmise õppeaasta alguseks. Mullu avati Lohkvas Pajula teel uhiuus 6-rühmaline lasteaiahoone, mis on hetkel Midrimaa asenduspinnaks. Kevadel rakendati tööle täiendav ajutine lasteaiarühm Lohkva kogukonnakeskuses.

Vallavalitsus tegutseb selle nimel, et leida veel täiendavaid võimalusi lasteaia ja -hoiurühmade avamiseks, et pakkuda võimalikult paljudele peredele kodulähedast lasteaiakohta. 

Luunja vald investeerib jõuliselt haridusasutuste õpikeskkonna kaasajastamisse ning uute lasteaiakohtade loomisesse.