« Tagasi

Luunja puhkeala avatakse lustliku ujumisvõistlusega

Reedel, 29. juulil avatakse Luunja jõesadama kõrval asuv Emajõe äärne puhkeala, mis pakub erinevaid aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi.

Luunja mõisapäevade raames toimuval puhkeala avatseremoonial kõlab stardipauk kell 17, mil vaatemängulises ujumisvõistluses võtavad mõõtu valla võistkonnad.

„Emajõgi on meie valla üks sümboleid ja jõeäärsete alade korrastamine ning aktiivsesse kasutusse võtmine on väga oluline, et pakkuda nii vallaelanikele kui ka meie külalistele looduse nautimise ning ajaveetmise võimalusi", sõnas vallavanem Aare Anderson.

Jõesadama puhkeala taristu väljaarendamine sai alguse 2018. aastal, mil projekti esimeses etapis rajati jalgtee, paigaldati istekohad, prügikastid ning gillimisvõimalusega paviljon. 2020. aasta sügisel sai hoo sisse puhkeala teise etapi elluviimine, mille tulemusena valmisid väliujula nelja 25 m radade ja hüppetorniga, lastebassein, päevitusala, autokaravani- ja parkimisalad ning teedevõrk. 

Sadamakompleksi peaaegu kuuel hektaril laiuval puhkealal saab lisaks erinevatele vaba aja veetmise võimalustele korraldada ka avalikke üritusi ning alale on tuleviku tarbeks planeeritud välikohviku rajamise koht.

Luunja puhkealal saab teatud territooriumil aega veeta ka neljajalgsete sõpradega. Koertega jalutamiseks on ettenähtud puhkeala väline kõnnitee ning eraldi on märgistatud ära koerte ujutamise koht.

Projekti elluviimist rahastati osaliselt LEADER-projektitoetuse meetmest.

Lisainfo: vallavanem Aare Anderson, tel 520 0794.

Foto: Ragnar Vutt