« Tagasi

Täna mälestatakse 72 aasta möödumist märtsiküüditamisest

Kogu Eesti rahva nimel süütavad täna president Kersti Kaljulaid ja justiitsminister Maris Lauri Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaalis küünla ning asetavad pärja, et mälestada neid üle 20 000 inimese, kelle Nõukogude võim 1949. aastal Siberisse küüditas.

Vallavanem Tõnu Muru kutsub üles Luunja valla elanikke liituma üle-eestilise küünalde süütamisega oma kodudes. „On tähtis austada ja mäletada meie rahva valusaid kannatusi, mis mõjutasid mitmete põlvkondade elusid. Mälestame inimesi, kes hoolimata rasketest aegadest jäid siiski uskuma Eestisse ja vabadusse. Peame seda endale ka tänastes keerulistes oludes meelde tuletama ja võitlema üheskoos nähtamatu vaenlasega, et võimalikult kiiresti peatada viiruse levik ja naasta tavapärase elu juurde," ütles  Tõnu Muru.

Sotsiaalvõrgustike kasutajatel palutakse 25. märtsi õhtul postitada pildid küünla süütamisest oma koduaknal ning lisada postitusele märksõna #Mäletame. Märksõna võimaldab liita kõik sellised pildid ühte voogu ja inimesi sümboolselt ühendada.