Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 viib ellu Tartu linn koos kõigi tiitlile kandideerinud 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega, kelleks on Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist „Ellujäämise Kunstid".

Koduleht: https://tartu2024.ee/

Tartu 2024 koostöölepingu sõlmimine 28.01.2021 Luunjas

Kolme valla ühine Tartu 2024 teabepäev 25.05.2021 Luunjas

Uudised

« Tagasi

Tartu 2024 võtab luubi alla külalislahkuse Lõuna-Eestis

Juba 20. septembril kell 13.00-16.00 toimub Mooste Folgikojas Kultuurikompassi foorum "Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?". Sündmuse eesmärk on võtta kokku parimad kohalikud külalislahkuse praktikad ja vaadata ausalt otsa lahendamist vajavatele väljakutsetele.

Kultuurikompassi peakorraldaja Angela Ader selgitab: "Poolteist aastat on jäänud ajani, mil Tartu on koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinn. Veel on aega teha ettevalmistusi. Peagi peavad kohalikud kultuurisündmuste loojad või rahvamajade pidajad vastu võtma tavapärasest rohkem väliskülalisi. Kutsume sel korral Kultuurikompassist osa saama ka turismiettevõtjaid, kellega koos 2024. aastal Lõuna-Eestist võtta välja maksimum ja luua külalistele kustumatud kogemused ning mälestused".

Foorum on jagatud kahte teemaplokki

I: Kuidas meelitada turist Lõuna-Eestisse?
Me teame, et just kultuurielamused annavad tõuke enamusteks reisidest. Foorumil arutame, kuidas saab Lõuna-Eesti kultuuriturismi kaudu külastajaid juurde. Jagame häid lahendusi, mida on siin või kaugemal kultuuriturismi õitsele puhkemiseks tehtud. Võtame luubi alla veel kasutamata kultuuriturismi võimalused Lõuna-Eestis.

II: Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?
Kultuurisündmuste tähelepanu keskmes on publik ja publikukogemus. Kultuuri organisatsioonidel ja loojatel on erinevad võimalused meeldejääva külastuselamuse loomiseks, rahulolu suurendamiseks ning tegevuse köitvuse suurendamiseks. Foorumil analüüsime külalislahkuse ja teeninduskultuuri praktikaid ning kaardistame arenguvajadusi, kuna Euroopa kultuuripealinna aastal on vaja valmis olla nii välis- kui siseturistide saabumiseks.

Kultuurikompassil esinevad Lõuna-Eesti turismiklastri projektijuht Kertu Vuks, EASi ja KredExi ühendasutuse turismiturunduse valdkonnajuht Anneli Lepp, Tartu 2024 turundusjuht Marika Goldman, Tartu 2024 juht Kuldar Leis ning Ilmaveere sündmuse-ja majutuskeskuse loojad Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp. Esinejate nimekiri täieneb.

Kultuurikompassi foorum on korraldatud Tartu 2024, OÜ Acento ja Tartu linnavalitsuse koostatud keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendi järgi.

Osalemine Kultuurikompassil on tasuta. Registreeru siin.

Tartu ambitsioon on olla Eesti kultuurikorralduses suunanäitaja ja inspireerida enda nutikate lahenduste kaudu Euroopat. Kultuurikompassi foorum on kultuurikorraldajatele suunatud sündmus, mille missioon on sütitada kultuurikorraldajaid, anda võimalus vabalt rääkida valdkonna olulisematest teemadest ja inimesi kokku tuua. Igal üritusel on oma teema, kus valdkonna eksperdid jagavad praktilisi nippe sündmuste korraldamistest ning avavad strateegilist visiooni. Unistame maailmast, kus kultuur on kättesaadav kõigile, ligipääsetav ja keskkonnahoidlik. Usume, et see on tehtav.

Kaidi-Lisa Kivisalu
Kommunikatsioonispetsialist
Sihtasutus Tartu 2024


Koostöö on alanud

19 Lõuna-Eesti omavalitsust allkirjastasid 2021. aasta jaanuarikuu viimasel nädalal koostöölepingu Euroopa kultuuripealinna ettevalmistamiseks ja elluviimiseks. Leping sõnastab kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise põhimõtted. Selline ühislepingu formaat on Eestis ainulaadne, on suurim valdkondadeülene koostöö Lõuna-Eestis.

Luunja vallavanem Tõnu Muru toob välja kultuuripealinna olulisuse kohalike elanike jaoks: „Olen kindel, et läbi kultuuripealinna raames toimuvate sündmuste on inimestel võimalus saada positiivseid elamusi, mis tõstab nende elukvaliteeti. Võimalus kogeda midagi suuremat ja võimsamat kui igapäevarutiin. Oleme kokkuhoidvad ja teeme aktiivset koostööd kultuuripealinna meeskonnaga. Soovime olla kaasatud ja panustada oma ideedega Euroopa 2024 kultuuripealinna ettevalmistamisesse ning elluviimisesse. Luunja vald on tänulik võimaluse eest edendada oma piirkonna kultuurielu ja teadvustada iseenda rolli selles protsessis. Tutvustada kohalikku kultuuripärandit ja kanda seda pärandit edasi ka järgmistele põlvedele."