Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 viib ellu Tartu linn koos kõigi tiitlile kandideerinud 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega, kelleks on Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist „Ellujäämise Kunstid".

Koduleht: https://tartu2024.ee/

Tartu 2024 koostöölepingu sõlmimine 28.01.2021 Luunjas

Kolme valla ühine Tartu 2024 teabepäev 25.05.2021 Luunjas

Koostöö on alanud

19 Lõuna-Eesti omavalitsust allkirjastasid 2021. aasta jaanuarikuu viimasel nädalal koostöölepingu Euroopa kultuuripealinna ettevalmistamiseks ja elluviimiseks. Leping sõnastab kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise põhimõtted. Selline ühislepingu formaat on Eestis ainulaadne, on suurim valdkondadeülene koostöö Lõuna-Eestis.

Luunja vallavanem Tõnu Muru toob välja kultuuripealinna olulisuse kohalike elanike jaoks: „Olen kindel, et läbi kultuuripealinna raames toimuvate sündmuste on inimestel võimalus saada positiivseid elamusi, mis tõstab nende elukvaliteeti. Võimalus kogeda midagi suuremat ja võimsamat kui igapäevarutiin. Oleme kokkuhoidvad ja teeme aktiivset koostööd kultuuripealinna meeskonnaga. Soovime olla kaasatud ja panustada oma ideedega Euroopa 2024 kultuuripealinna ettevalmistamisesse ning elluviimisesse. Luunja vald on tänulik võimaluse eest edendada oma piirkonna kultuurielu ja teadvustada iseenda rolli selles protsessis. Tutvustada kohalikku kultuuripärandit ja kanda seda pärandit edasi ka järgmistele põlvedele."