UudisedVaata ka teisi teateid

Peipsi Toidu Tänav 25.-26.08

24.08.2018

MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök eestvedamisel kostitab Peipsi Toidu Tänav külastajaid kokku 50 pop-up restoranis, sh 3 kohas Luunja vallas.


25.-26. augustil lookleb 175-kilomeetrine Peipsi Toidu Tänav Vasknarvast Setomaale. EV100 suvise peonädala lõpetuseks katavad laua 50 pop-up restorani, kes pakuvad Peipsimaa puhtast toorainest valmistatud roogasid ja jooke.


175 km pikkuses Peipsi Toidu Tänaval on väljas 50 pop-up restorani. Külaliste lauale jõuavad Peipsi kala, kurk ja sibul. Lisaks on menüüdes näiteks küülikuliha, praetud lambaajud, soe sõir moosiga ja palju muud. Kõige kaugem restoran tuleb kohale Pihkvast.

Pop-up restoranid on avatud 25. augustil kell 11-22 ja 26. augustil kell 11-18. Lisaks saab varuda kohalikku toidukraami talvesibula ja küüslaugu piirkonna laatadelt ning teeäärsetest müügikohtadest.

Juubeliaasta festival toimub koostöös Riigikantselei EV 100 korraldustoimkonna, Leader Eesti, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Luunja valla, Tartu valla, Kastre valla, Mustvee valla ja Alutaguse vallaga.

Festivali info: www.facebook.com/Peipsitoidutanav175 
Google kaart osalejatega: bit.ly/PeipsiToiduTänav2018

 

Allpool täpsem info Luunja vallas avatavatest restoranidest:

 

Kapteni Kelder
Emajõe ääres legendaarses Luunja mõisakeldris asub ehe kõrts – Kapteni Kelder. Tule üksi või mitmekesi - tule jalgsi, rattaga, autoga või hoopis mööda jõge – pakume mõnusat ja maitsvat kõhutäidet ja lahket pererahvast. Jõerahva ausõna.

 

 

Rändav burksi- ja jäätiselodi

NB! Ainult 26.08

Emajõe Suursoo Looduskeskus
Emajõe Lodjaselts
Väljasõidud Suursoo Looduskeskuse juurest 26.08 igal täistunnil 11-17.
Jõmmu võtab reisijad pardale igal täistunnil ja suundub tunnisele retkele maitsi ligipääsmatus Suursoos. Laeval saab igaüks ise endale sobivate lisanditega burksi kokku seada - valikus on nii veis, luts kui suvikõrvits. Sissejuhatuseks pakume värsket hapukurki ja lõpetuseks jäätist Suursoo jõhvikatega.

 

 

"Keskpäevane Praam"

 Parve tee 17, Kavastu, Luunja vald, Tartumaa

FB: Jõeresto Keskpäevane Praam

Meeliülendava menüü kõrvale uhked vaateid jõeliiklusele ja praamionu askeldustele!
Chill seltskond ja hääd veinid peale selle.
Augusti viimasel nädalavahetusel avab väravad romantiline pop-up resto Kavastu parve juures. Tartu toidukunstnike Martin Laiapea ja Martin Kungla (Vilde ja Vine) talent ei jää vaka alla! Peipsiääre kohalikust toorainest valmivad imelised gurmeeroad viiksid keele alla isegi Alatskivi lossihärra von Nolckenil. Rääkimata meie suurepärasest joogikaardist, kus on otse loomulikult esindatud ka tänavu parimateks valitud Tartu linna veinid.
Uhked vaated jõeliiklusele, parim seltskond ja Muinastulede Öö müstika! Tuldagu autoga, kaarikuga, parve või paadiga – palume lahkesti Eesti 100 pikimasse peolauda!

 

Pihkva Hansa Restoran

Kavastu parve juures, Kastre valla poolel

Pihkva Hansa restoran on toonud aegade tagant vene köögi parimad road tänapäeva. Pihkva linnas on Restoran Hansa üks paremaid ja omanäolisemaid söögikohtasid.Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011