30.05.22

Info! 
Luunja Ruupor läheb suvepuhkusele ning naaseb jälle sügisel. Seni olge kursis valla tegemiste ja toimetamistega meie kodulehel luunja.ee ja valla sotsiaalmeedias https://www.facebook.com/Luunja. Kultuurisündmustel hoidke ikka silm peal meie kultuurikalendris.

« Tagasi

Luunja Ruupor 13.-19. september

Nädala infokiri Luunja Ruupor 6.-12. september

Koroona

Haigestumine Luunja vallas on väga kõrge. Seetõttu tuleb eriti hoolikalt järgida soovitusi nakatumisriski vähendamiseks (kanda maski, pesta või desinfitseerida käsi, hoida vahet, haigustunnustega jääda koju).

Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine enne sügist, kõikides maakondades saab eelregistreerimata vaktsineerida ka õhtuti ja nädalavahetusel.

Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab veebilehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/  ja riigiinfo telefonilt 1247.

Samuti on võimalik eelnevalt aeg broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee  või telefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisenõu pakub üleriigiline perearsti nõuandeliin 1220.

Valitsemine

14. septembril koguneb valla kriisikomisjon, et arutada koroonaviiruse levikuga seotud küsimusi vallas.

15. septembril kell 17.00 toimub eelarvestrateegia 2022-2025 avalik arutelu Luunja Vallavalitsuse istungite saalis.
https://luunja.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/zC3gatvkSagL/content/id/31880786?redirect=https%3A%2F%2Fluunja.ee

15. septembril kell 13 vallavalitsuse istung.

16. septembril kell 13 volikogu istung MS Teams-i ja VOLIS-e keskkonnas ning füüsiliselt Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses. Ülekande link on istungi toimumise päeval leitav kodulehe esilehelt. Eelnõude ja lisamaterjalidega saab tutvuda samuti kodulehel.
https://luunja.ee/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/zC3gatvkSagL/content/luunja-vallavolikogu-istung-toimub-16-septembril-algusega-kell-13-00-virtuaalselt-microsoft-teams-i-ja-volis-e-keskkonnas-ning-fuusiliselt-luunja-kult?redirect=https%3A%2F%2Fluunja.ee%2Fuudised-ja-teated%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_zC3gatvkSagL%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D2

Valla eelarve täitmist, mida uuendatakse iga kuu, saab jälgida kodulehelt või andmik.ee lehelt. 
https://andmik.ee/luunja-vald/koondvaade

Haridus

Koroonaviiruse kõrge leviku tõttu palume haigeid lapsi kooli ja lasteaeda mitte tuua.

Luunja valla haridusasutused tutvuvad kõneravi.ee võimalustega. Kõneravi.ee on keskkond, mis koosneb interaktiivsetest harjutustest kõneraviks ning kõne- ja keeleõppe toetamiseks. Selle töötas välja Cognuse'i meeskond koostöös Eesti juhtivate logopeedidega.

Kooli juures Puiestee tänaval on sellest õppeaastast ühesuunaline liiklus. Ajutised liiklusmärgid vahetatakse sellel nädalal alaliste vastu välja.

Aabitsatoetuse avaldusi I klassi astuvate lapse vanematele saab esitada kõige mugavamalt valla kodulehe kaudu.
https://luunja.ee/et/aabitsatoetuse-avaldus

Koolilõuna toetusena kutsekooli ning põhikooli- ja gümnaasiumiastme õpilastele kompenseeritakse riigieelarvest makstava ja koolilõuna tegeliku maksumuse vahe. Luunja Keskkooli õpilastele kompenseeritakse hommikusöögi maksumus.
https://luunja.ee/et/koolilouna-toetus

Kultuur ja vaba aeg

17. septembril kell 16 toimub Pilkal soomepoiste mälestuspäev „77 aastat Pilka lahingust". Tartust saab kohale tulla bussiga, mis väljub kell 15 Vanemuise alumisest parklast.

17. septembril kell 17 avatakse Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses Shay Passero isikunäitus.
https://www.facebook.com/luunja.kultuurimaja 

Vallamajas on oktoobri lõpuni avatud Navitrolla näitus „Kes tähti ei tunne saab komeediga vastu pead".

Huviringide ja treeningute võimalusi saab uurida kodulehelt
https://luunjakultuur.ee/huviringid/

Keskkond

18. septembril 2021 saab teoks meie planeedi ajaloo suurim Eestist alguse saanud kodanikualgatus – Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day. Eestvedajad julgustavad koristuspäevale ka end registreerima. Seda saab teha kodulehel www.maailmakoristus.ee.

Anna teada kompostri või biojäätmete konteineri soovist! Ootame vallaelanike tagasisidet kuni 20. septembrini. Info saata keskkonnaspetsialist Küllikki Tokmani e-postile kullikki.tokman@luunja.ee.
https://luunja.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/zC3gatvkSagL/content/id/31948069?redirect=https%3A%2F%2Fluunja.ee

Eterniidi tasuta ära anda soovijal tuleb täita taotlus ning saata täidetud registreerimisleht hiljemalt 15.09.2021 Luunja Vallavalitsuse keskkonnaspetsialisti e-posti aadressile kullikki.tokman@luunja.ee või tuua paberkandjal vallamajja.
https://luunja.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/zC3gatvkSagL/content/id/31874043?redirect=https%3A%2F%2Fluunja.ee

Kabina sild avatakse 14. septembril taas liiklusele.

Riik

KOV valimiste valimisnimekirjad suletakse 17. septembri seisuga. Siseministeerium soovitab oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata ja vajadusel esitada uue elukoha andmed enne 17. septembrit, et saaksid just oma kodukoha kandidaatide poolt hääletada. https://www.rahvastikuregister.ee/

Kogukonnad saavad taas kohalikeks algatusteks raha taotleda. Kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor on avatud 1. oktoobrini kell 16.30.
https://www.tartumaa.ee/programmid/kohaliku-omaalgatuse-programm-kop

 

 


Luunja valla nädala infokiri

Luunja valla mõttetalgutel (23.11.19) käidi välja idee koondada oluline info vallas toimuvast iga nädala alguses ilmuvasse infokirja. Kogukonna idee algatusel on Luunja Vallavalitsus välja töötanud formaadi ning alustanud nädalalehe väljaandmisega. 

Rohket kasutamist ja üritustel osalemist!