UudisedVaata ka teisi teateid

Luunjas sai kokku Lõuna–Eesti kabeparemik

25.03.2014Luunja Kultuuri-ja Vabaajakeskus korraldas pühapäeval, 23. märtsil esimest korda kabeturniiri, mis sai nimeks „Luunja Mõisaaida kabeturniir“. Turniiri eesmärgiks oli mõttespordi populariseerimine ning noortele huvilistele tutvustamine.


Luunjasse tulid mängima Lõuna-Eesti parimad kabetajad, teiste seas meistersportlane Enno Eerma Jõgevalt ning kahekordne kirikabe maailmameister Jüri Lätt Tartust.

Täiskasvanute tasavägiseks kujunenud turniiri võitis meistrikandidaat nii kabes kui males ja Luunja kabe meeskonna kapten Ants Särgava. Teise koha saavutas möödunud aastal D. Sprivulise kiirmale turniiri võitnud Indrek Kuusk Elvast ning kolmandaks mängis ennast Enno Eerma.

Naiste arvestuses võidutsesid väga tugevad kabenaised Aili Vinsnapuu Tartust ja Riina Jaanuska Varalt. Kolmanda kohale tuli aga harrastaja Tiia Matsi Luunjast.

Noormeeste arvestuses läksid esimene ja teine koht Varale, vendadele Pärnadele, kolmanda koha saavutas teistest võistlejatest mitu aastat noorem Rando Nava Luunjast.

Neidude võitjaks tuli Meriley Raudsepp Laevalt ning hõbedamedali sai kaela Eliise Altmäe Luunjast.


2015.a Mõisaaida kabeturniir toimub taas kevadisel koolivaheajal.

 

Kadi Kalmus

Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus
Luunja poisid kabetamas. Foto: Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus
Kommentaarid:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-posti aadressi ei avalikustata
Vastus:
Email again:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011